K3 Belgesi Neden Gerekli?

K3 Yetki belgesi ulaştırma bakanlığı tarafından ev ve ofis eşyası naklinin yapılabilmesi için gerekli olup belgesi bulunmayan firmalara itimat etmemeniz önemle rica olunur.

Belgesiz Nakliyaton Cezası Nedir?

Korsan, yani belgesiz bir Firmalanın taşımacılık yaparken yakalanması halinde kamyon sahibine 2600 lira ceza kesilip kamyon'a içerisinde bulunan eşyalar ile birlikte bağlanır.

Taşıt Kartı Nedir?

K3 Yetki Belgesine sahip firmaların araçları bu belgeye kayıt edilerek her araç için bir taşıt kartı verilir. K3 Taşıt kartı bulunmayan bir kamyon'a eşyalarınızı kesinlikle yükletmeyin.

T.C. Ulaştırma Bakanlığı tarafından Evden Eve Nakliyat için öngörülen belgemiz.

k3 belgesi

1 - K1 Belgesi Belirli bir zaman tarifesine göre ve/veya belirli bir zaman tarifesine uymaksızın eşya ve yük taşımacılığı yapanlar. Şahısların kendi adına kayıtlı en az 25 ton istiap haddine haddinde yük taşıma aracı. Şirket veya kooperatiflerin kendi adına kayıtlı en az 75 ton istiap haddinde yük taşıma aracı ve en az 12.000 YTL. sermaye veya işletme sermayesi.

2 - K2 Belgesi Taşımacının kendi adına ticari olarak kayıt ve tescil edilmiş taşıt veya taşıtlarla, sadece kendi iştigal konusu ile ilgili yurtiçi eşya taşımacılığı yapacak ve ticari maksatla taşımacılık yapmayanlar. Şahıs veya şirket olması farkı aranmaksızın kendi adına kayıtlı en az bir adet ticari yük taşıma aracıdır.

3 - K3 Belgesi Ticari amaç ile yurtiçi ev ve büro eşyası taşımacılığı yapanlar. Şahıs, taşıma kooperatifi, şirket dahil kendi adına kayıtlı en az 30 ton yük taşıma kapasiteli özmal ticari araç ve en az 8.000 YTL. sermaye veya işletme sermayesi.

Valid CSS! Valid XHTML 1.0 Transitional